5’İNCİ BIOR ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

15.03.2017 10:50 5’İNCİ BIOR ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ Bodrum Belediyesi’nin destekleri ve Bodrum Belediyesi Bodrum Spor Yelken Şubesi’nin ev sahipliğinde, 8-12 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen 5. Bodrum International Optimist Regatta (BIOR), ödül töreni ile son buldu.

Bu yıl beşinci kez düzenlenen yarışlara Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Bodrum Denizciler Derneği ve Akustik Tourism Center da destek verdi. 11 ülkeden 260 sporcunun katıldığı BIOR’da yelkenlerini açan sporcular, yarışların son anına kadar yelken tutkunlarına keyifli anlar yaşattı, kıyasıya bir mücadele örneği sergiledi. Bodrum Belediyesi Bodrum Spor Yelken Şubesi önünden verilen start ile mavi sularda dört gün süren mücadele sonunda sporculara ödül verildi.

Bodrum Manastır Otel’de düzenlenen BIOR ödül törenine; Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Türkiye Yelken Federasyon Başkanı Özlem Akbudak, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Atare, Bodrum Belediyesi Bodrum Spor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya katıldı.

Federasyon Başkanı Özlem Akbudak, bu yıl beşincisi düzenlenen her geçen yıl daha da büyüyen BIOR organizasyonunun ilk gününden itibaren destek veren başta Bodrum Belediyesi’ne, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’ne, Bodrum Denizciler Derneği’ne ve emeği geçen kulüp başkanı antrenör BIOR’u gönülden destekleyen yelken dostlarına teşekkür etti. Akbudak, “Dünya barışı sporla gelecek. Spor için de biz, vazgeçilmez sporumuz olarak gönül verdiğimiz yelken diyoruz. Bodrum Türkiye’mizin cennet ülkemizin cennet köşesi, dört mevsim tüm yabancı dostlarımızın burada antrenman yapmak üzere her zaman dostlukla karşılanacaklarını bilmelerini istiyorum. Hepsine her zaman kucak açmaya hazırız.” diye konuştu.

Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, genç sporcuları tebrik ederek, “Bu organizasyonu düzenlemiş olmaktan dolayı Bodrum Spor ve Bodrum Belediyesi olarak çok mutluyuz, gururluyuz. Kültür turizminin çok kritik süreçlerden geçtiği bugünlerde yine buraya gelip özgürce yelken açan 11 ülkeden üç yüze yakın sporcuya teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün ödül alan yelkencileri tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bodrum sizi seviyor. Buraya geldiğiniz için hepinize defalarca teşekkür ediyorum. Ne mutlu özgürce yelken açabilen Dünya’nın özgür çocuklarına diyorum.” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise konuşmasında; “Sporun güzelliği, dostluğu kardeşliği artırmasıdır. Burada sporun ötesinde bu güzelliğin önemi var. Artık gönüllü bir sürü genç kardeşim, bizim turizm elçimiz. Tekrar onlara teşekkür ediyorum, kendilerini tebrik diyorum ve hoş geldiniz diyorum. Tabi değerli kardeşlerim, sporda başarı önemlidir ama önemli olan medeni cesarettir bu yarışmalara katılmaktır. Başarı sonunda nasıl olsa gelecektir onun için birinci olan dereceye giren arkadaşlarımızın dışındaki sporcu kardeşlerimiz de üzülmesinler. Disiplinli bir şekilde çalışmaya devam ederlerse onlar da başarıyı yakalayacaklardır. Çok değerli federasyon başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Katkılarından dolayı il müdürümüze, organizasyonda emeği geçen derneklerimize, spor kulübümüze, belediyemize, herkese teşekkür ediyorum. Bu etkinliklerin devamını diliyorum. hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi. 


Etiketler: yelken - yarışma - spor - Bodrum - bior - Bodrumspor - haber

Diğer DENİZ EĞİTİM haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 209

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.